Nasi eksperci dzielą się wiedzą

Porady przygotowane przez specjalistów PRODBET

Dzięki solidnemu, wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy produkujemy beton najwyższej jakości. Chętnie dzielimy się wiedzą, dlatego przygotowaliśmy przydatne, praktyczne porady dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zastosowaniu, produkcji i pielęgnacji betonu.

Co to jest beton?

Beton to sztuczny kamień, który powstaje po zmieszaniu różnych surowców: cementu, kruszywa, wody, ewentualnych dodatków typu I lub II i domieszek chemicznych (poniżej 5% w stosunku do masy cementu).

Kilka słów o kruszywach

Pospolite określenie „kamień”, często używane nawet przez fachowców budowlanych, ma związek z drugoplanowym traktowaniem kruszywa i często prowadzi do bagatelizowania jego jakości. W rzeczywistości kruszywo stanowi największą część betonu (ok. 70%) i ma decydujące znaczenie dla uzyskania wysokiej jakości świeżej mieszanki betonowej i stwardniałego betonu.

Domieszki chemiczne do betonu

Oprócz podstawowych składników wykorzystywanych do produkcji betonu – cementu, kruszywa, piasku i wody – nowoczesne wytwórnie stosują dodatkowy materiał: domieszki chemiczne.

Pielęgnacja betonu w okresie wiosenno-letnim

Na trwałość konstrukcji i elementów betonowych wpływa kilka elementów: odpowiedni dobór składników mieszanki, produkcja, jak i sposób jej ułożenia. Na zachowanie jakości duży wpływ ma też pielęgnacja świeżego betonu.

Dolewanie wody do mieszanki betonowej

Mieszanka betonowa dostarczona do klienta zawiera odpowiednią zawartość wody w stosunku do pozostałych składników, zgodnie z recepturą na daną klasę betonu czy też indywidualne zamówienie.

Pielęgnacja betonu w okresie jesienno-zimowym

Nasi eksperci z działu technologii betonów przygotowali porady dotyczące wbudowywania mieszanek w okresie jesienno-zimowym.

Wbudowywanie betonu

Szczegółowa odpowiedź na to pytanie znajduje się w normie PN-EN 13670:2011 „Wykonywanie konstrukcji z betonu”. Przedstawiamy najważniejsze punkty dokumentu.

System kontroli jakości

Nasza firma ma wdrożoną i certyfikowaną Zakładową Kontrolę Produkcji w systemie oceny 2+ wg PN-EN 206+A2:2021-08 i PN-B-06265:2022-08. oraz system Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami normy: PN-EN ISO 9001:2015-10.

BHP przy kontakcie z mieszanką betonową

Zachowanie i przestrzegania przyjętych i bezwzględnie stosowanych zasad BHP w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom to priorytet naszej firmy.

Produkty i usługi

Nasze wytwórnie betonu

Wytwórnia betonu MIRKÓW

ul. Mirkowska 43 B<br /> 05-520 Konstancin – Jeziorna

Wytwórnia betonu MIRKÓW

ul. Mirkowska 43 B
05-520 Konstancin – Jeziorna

tel./fax+48 22 757 65 42

Kierownik wytwórni
Krzysztof Pomichowski
tel. +48 602 105 870
k.pomichowski@prodbet.com.pl